אלוף המנעולים

אלוף המנעולים

דרג את הכתבה

אלוף המנעולים

את כל הדברים החיוביים שאנו מחפשים באיש מקצוע אפשר למצוא באלוף המנעולים, וגם את כל הדברים השליליים, עליהם חייבים להרחיב, וגם נעשה זאת מאוחר יותר. על אף הפרדוקס המובנה, אי אפשר שלא לראות אלוף המנעולים כבעל יכולות מגוונות בתחום הטכני, הטכנולוגי, הבין אישי והרגשי, אלמנטים שדרושים לשם ביצוע תפקידו כנדרש.

אלוף המנעולים טוב הוא כזה שנמצא, תמיד, צעד אחד לפחות לפני הפורץ בסביון המיומן ביותר מבחינה טכנית, מבחינת מכשור, מבחינה טכנולוגית וגם מבחינת המערכות והמנגנונים המאובטחים אותם הוא שם בבתי הלקוחות, במשרדים או ברכבים. אלוף המנעולים טוב יהיה יעיל, מהיר ומקצועי ויידע להימנע מיצירת נזק שולי או היקפי והוא, בניגוד לחורשי הרע והמזימות, תמיד יסדר אחריו הכל וישאיר מרחב נקי, מסודר ומאובטח לפני ולפנים.

אלוף המנעולים
אלוף המנעולים

מהיכן נובע הצורך במקצוע כמו פורץ רכבים?
אבולוציה היא התשובה האפשרית וההגיונית היחידה משום שזהו התהליך שבו בני האדם החלו לחפש לעצמם פרטיות, ולאחר מכן, כאשר החלו להקים משפחות, ביקשו להגן עליהן באמצעות כניסה למבנים ולאחר מכן מיגונם באמצעים פרימיטיביים שהלכו והתפתחו עד למערכות האבטחה הביומטריות הקיימות בימינו אנו. אין ספור חפירות ארכיאולוגיות מאזורנו הוכיחו כי מנעולים, שרשראות ומפתחות היו גם נחלת אבותינו וכי בכל ההיסטוריה היו פורצים וגנבים, כמו גם כאלו שהזדקקו להגנה.

כולנו שמענו, בוודאי, על זוג הגנבים הראשון בהיסטוריה האנושית, הצמד שבעטיו שונו סדרי עולם ונוצר הצורך באבטחה, בהגנה ובשמירה על הסדר הציבורי הנאות ואלו הם אדם וחווה שגנבו את פרי עץ הדעת וכתוצאה מכך גורשו מגן העדן ועל הפתח הוצבה חרב מתהפכת שמנעה מהם לשוב אליו. אפשר לומר כי זה היה מנגנון האבטחה הראשון בהיסטוריה וכי אלוהים היה, למעשה, אבי אבות הפורץ רכבים, עוד שם תואר שהוא בוודאי לא יתנגד לקבל…

עד כמה שנעים ונחמד להטיל את כל האחריות על הורינו המיתולוגיים, צריך לנהוג במידה של אחריות אישית, אולם לא ניתן להתעלם מכך שהרצון לפרוץ, לגנוב, לשדוד ולחמוס הוא נטייה שהלכה ועברה מדור לדור, עד שלא נותרה שום ברירה אלא לפתח תגובת נגד לנטיות הללו ולפתח את מקצוע הפורץ רכבים, הבעיה הגדולה הייתה שככל שרמת המנעולים הייתה גבוהה, תמיד היו פורצים וגנבים שהתגברו על כך והדבר יצר שרשרת של פיתוחים ופיתוחי נגד, מגמה שממשיכה עד היום ומפרנסת, יפה מאוד, את כל התעשייה הזו.

כאשר מבקשים להיעזר בשירותיו של אלוף המנעולים, לכל צורך שהוא, חשוב לוודא כי מדובר על איש מקצוע איכותי ומקצוען, כזה שהמוניטין שלו מדבר בשמו ושאין נגדו טענות או תלונות על עבודה רשלנית או חובבנית. הלקוח תמיד צריך לזכור מה עומד על הכף מבחינתו- ביטחונו האישי; ביטחון משפחתו, אבטחת רכושו הפרטי וסודותיו המסחריים או המקצועיים. ביטחונו האישי, ביטחון המשפחה והילדים, הגנת העסק שלו וכל מה שרלוונטי להתנהלות שגרתית, נורמטיבית ושלווה.

אלוף המנעולים, אם כך, חייב לפעול לטובת הציבור והאינטרסים שלו מבחינת תפיסת הביטחון והאבטחה על רכושו ועל נכסיו. המקצוע שלו הוא פורץ רכבים ומכך הוא חייב להתמקצע ולהתמחות בשלל אלמנטים מקצועיים הקשורים לתחומי המנעולים, הצילינדרים, מערכות האזעקה והכספות. כתמיד, מי שמוגדר כמומחה וכבעל יכולות ביצוע גבוהות מהמקובל, יהיה יקר יותר וקשה יותר להשגה מהרגע להרגע אך למקרים מיוחדים, קריטיים או בעלי חשיבות רבה, כדאי להתאמץ ולנסות להזמין אלוף המנעולים מומחה במקום להתרוצץ בין שלל בעלי מקצוע פחות מיומנים שיגזלו זמן יקר, עלויות של ביקור וזמן עבודה ואנרגיה.

כפי שלא תרצו לקבל טיפול רפואי מרופא שאינו מוסמך, מורשה או מקצועי, או לקבל הדרכה משפטית מעורך דין ללא השכלה. כך גם במקרה של בעלי מקצוע כדאי מאוד לבקש לראות תעודות או אישורי הסמכה כבר עם הגעתם אליכם, על מנת להבטיח כי התיקון יהיה איכותי וכי מדובר על אלוף המנעולים אמין ומהימן שלא יגרום לנזקים, מעבר לאלו שכבר קיימים. רצוי גם לחפש ולאתר אלוף המנעולים שיכול להגיע אליכם בזמינות גבוהה, 24 שעות ביממה ו-7 ימים בשבוע, משום שכל רגע יכול להיות הרגע שבו תזדקקו לו ולשירותיו, והיכולת להרים טלפון ולהיענות היא משמעותית.

למען ההגינות חייבים לציין כי הרבה מאוד מהפעולות שמבצע אלוף המנעולים על פי צרכי הלקוחות ועל פי בקשתם, בסמכות וברשות, הם ברי ביצוע גם לחסרי הכשרה וידע מקצועי נרחב. החלפת מנעול או צילינדר היא פשוטה ובסיסית, ואינה דורשת הרבה למעט מספר כלי עבודה הקיימים בכל בית אולם גם פעולה פשוטה שכזו יכולה להסתבך ולפגוע באלמנטים אחרים של מרכוב הדלת, המנגנון של מערכת האזעקה או הפינים המקוריים של המנעול, כך שצריך לדעת היטב גם מתי לוותר על הגאווה שבתיקון עצמי ולתת את הכבוד והיקר לבעל המקצוע שזוהי מיומנותו וזוהי פרנסתו.

למרות שבעלי מקצוע כמו שרברבים וחשמלאים זוכים לפרסום ולהכרה רבים יותר, לטוב ולרע, אסור לשכוח את הקדימות ואת הבכורה של אלוף המנעולים בכל מה שקשור לשגרת החיים, לשקט הנפשי וליכולת להתנהל בשלווה ביומיום ובכל מקום.

לדף בעלי מקצוע

לתגובה

האימייל לא יוצג באתר.