טראומה נפשית

טראומה נפשית

דרג את הכתבה

טראומה נפשית – מידע שחשוב להכיר

מקרה של טראומה נפשית יכול להיגרם בגלל מגוון גדול של סיבות כאשר לרוב זה בגלל חוויה מאוד קשה שהכניסה את האדם למצב של טראומה שקשורה בחוויה. יש הרבה מאוד סוגים של אירועים שיכולות להיראות לנו קטנים אבל הם עלולים לגרום למצב של טראומה נפשית ואפשר לראות שאנשים שונים לוקחים חוויה מסוימת באופן שונה.

טראומה נפשית

טראומה נפשית – מתי זה קורה ?

כמו שהסברנו אין דרך אחת מסוימת שבה נגרמת טראומה נפשית אלא זה יכול להיות מגוון גדול של אירועים שגרמו למצב של טראומה נפשית או אפילו אירוע קשה וחד פעמי שהכניס את האדם למצב הזה. במצב מסוים של טראומה חשוב להבין האדם שסובל ממצב זה ספג הרבה מאוד רגשות חזקים שהשפיעו עליו וזה קורה בעיקר במצב של חוסר ישע של האדם כאשר הוא עומד בפני איומים אמיתיים. עם זאת גם לפעמים אירועים שלא קרו יכולים לגרום למצב מסוים בו האדם נכנס אל טראומה נפשית ולכן אסור להקל ראש גם בארועים מסוג זה .

איך אפשר להתגבר על טראומה נפשית ?

מצב של טראומה נפשית יכול להיות גם קשר למצב שבו קרה אירוע פיזי ולכן יש גם טראומה גופנית. מקרים רבים של התעללות בילדות או מקרים של אלימות יכולים לגרום למצב של מצוקה שיוביל אל טראומה נפשית . כדי להתמודד עם הבעיה מומלץ לפנות לאיש מקצוע שיודע איך לטפל בה ויש לו את הדיע והניסיון כדי להעביר את המטופל אל המקום הרגוע ויודע להנחיל לו מספר דפוסי התנהגות שיעזרו לו להתגבר על המצב אליו הוא הגיע. תמיד חשוב להתייעץ עם פסיכולוג או עם מטפל מוסמך כי גם כאשר לא נראה שמדובר על טראומה נפשית רצינית אי אפשר לדעת ולכן תמיד מומלץ במקרה הזה לבדוק את הנושא עם איש מקצוע שיכול להסביר לכם איך לפעול .

לתגובה

האימייל לא יוצג באתר.